Masalcılar Buluşması

Somut Olmayan Kültürel Miraslarımızdan “Masalların ve Geleneksel Masal Anlatıcılığının” tanıtılarak yaşatılması amacıyla 3-8 Ekim 2017 tarihleri arasında“Hakikat Kapısı” teması ile düzenleyeceğimiz “Geleneksel Mardin Masalcılar Buluşması” programımıza davetlisiniz.

 “Geleneksel Mardin Masalcılar Buluşması”nda onlarca geleneksel Anadolu masal anlatıcısı, yerel anlatıcılar ile Mardin’de buluşarak Mardin Müzesinde, okullarda, damlarda, kentin sosyal alanlarında masallar anlatacak. Mardin Müzesinin ev sahipliğinde düzenlenecek ücretsiz etkinliklerde masal çemberleri kurulacak, atölyeler, sergiler, müzik dinletileri ve söyleşiler yer alacak. Büyüklere ve çocuklara yönelik masallar olarak iki ayrı program belirlenecek ve Mardin’de sadece masallar konuşulacak.

Masallara inanan, bildiği masalları unutan, masal dinlemeyi seven ya da özleyen büyükler ve masallarla büyüyen çocuklar, masalcıların getirdiği kahramanları birlikte tanıyacak. Anadolu ve Mezopotamya’nın masalları anlatılırken kayıp masallar da gün yüzüne çıkarılacak. El emeği göz nuru Camaltı ve bakıra işlenen şahmeranların tılsımında merakla beklenen Mardin Masalcılar Buluşması, Kaf Dağı’nın ardındaki diyarlara yolculuk yapmak ve kötülerin hep kaybettiği iyilerin hep kazandığı masalların sırrına varmak isteyen  herkesi bekliyor.


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/mardinmuzesigov/public_html/tr/altsayfa_egitim.php on line 300