Yaz Okulu

MARDİN MÜZESİ YAZ TATİLİ ETKİNLİKLERİ

Mardin Müzesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sona ermesi ile öğrenciler için “Müzeler Yaşamları Değiştirebilir”  sloganıyla yaz tatili etkinlikleri gerçekleştiriyor.

Mardin Müzesi’nin, çocukların daha keyifli, daha eğlenceli bir tatil geçirmelerine katkı sunmak amacıyla 1 Temmuz-30 Ağustos tarihleri arasında 9-12 yaş arası çocuklara yönelik birbirinden güzel atölyelerden oluşan “Yaz Tatili Etkinlikleri” 15 günlük periyotlardan oluşuyor. Müze eğitimcileri ve farklı mesleklerden gönüllülerin eğitici olarak uyguladığı bu etkinliklerde 30’un üzerinde farklı atölye yer alıyor. Atölye çalışmalarında çocuklara, farklı etkinlikler yoluyla müzedeki kültür varlıkları ve ortak kültürel miras tanıtılarak korunmasına yönelik bilinç kazandırılıyor.

Sabah ve öğle grubu şeklinde devam eden etkinliklerde her grup 15 gün boyunca programa devam ediyor. 25 çocuktan oluşan her grup program kapsamında müze gezisi, arkeolojik kazı, heykel ve kil tablet, seramik, neolitik yaşam, sikke keşif, kök boya baskı, cam altı boyama, karagöz tasvir, uçurtma yapımı, zeka oyunları, tematik sanat, edebiyat ve ebru, monotip, hayalet kukla, ritim, bez bebek, ahşap yakma, sosyal sirk ve masal gibi daha pek çok atölyeye katılıyor.

Mardin Müzesi, müzelerin “tarihi eserlerin korunduğu ve sergilendiği yer” kimliğini aşarak topluma hizmet veren bilim ve eğitim merkezi olarak ziyaretçilerinin öğrenme süreçlerine etki eden, sosyalleşmelerini sağlayan, içinde bulunduğu kültürü ve farklı kültürleri derinlemesine tanıtan programlar geliştirmeye devam ediyor.

 

 

 


Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/mardinmuzesigov/public_html/tr/altsayfa_egitim.php on line 300