“Sanat ve Kültür Yoluyla Bağlantılar Kurmak” Başlıklı Konferans Gerçekleşti

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV), Hollanda Ankara Büyükelçiliği ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ortaklığıyla düzenlenen “Sanat ve Kültür Yoluyla Bağlantılar Kurmak” başlıklı konferans, 26-27 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti.

Sürdürülebilir şehirlerden kültürel mirasa, festivallerden kültür yönetimine farklı başlıkların konuşulduğu konferansta, Türkiye’nin dört bir yanından ve Hollanda’dan kültür kurumları ve yerel yönetim temsilcilerinden oluşan 40 katılımcı bir araya geldi.

İki gün boyunca farklı temalar etrafında düzenlenen yedi oturumda, araştırma projesi kapsamında ziyaret edilen 19 şehirden konuşmacıların yanısıra Hollanda ve İstanbul’dan katılımcılar da moderatör ve yorumlayıcı olarak yer aldı.

Müze müdürümüz Nihat Erdoğan’ın da, çocuklar ve gençler için okul dışında geliştirilen sanat programlarının ve alternatif öğrenme metodolojilerinin konuşulacağı Sanat Yoluyla Öğrenme oturumuna bir sunumla katkı sunduğu konferans, farklı şehirler ve kültür-sanat aktörleri arasında bir tartışma platformu oluşturmayı ve sürdürülebilir iş birliklerinin yolunu açmayı amaçlıyor.