HERITAGE İSTANBUL’DAYIZ!

11-13 Nisan’da Kültür Endüstrisi’nin Buluşma Noktası Herıtage İstanbul’dayız!

Yeni teknolojiler, kültürel kaynaklara dünya çapında ilgi ve ulaşımın artmasına, iletişim yolları ve tekniklerinin zenginleşmesine olanak sağlamaktadır. HERITAGE İSTANBUL Restorasyon, Arkeoloji ve Müzecilik Teknolojileri Fuarı ve Konferansı ülkemizin tarih ve sanat varlığının korunması, saklanması ve gelecek yıllara aktarılmasına yönelik çalışan kurum ve kuruluşlar ile sektörle ilgili tedarikçilerin bir araya getirilmesini sağlamak üzere 11-13 NİSAN 2019 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center Harbiye’de gerçekleşiyor.

Ülkemizin tarihi, sanatsal ve kültürel mirasını, gelecek nesillere taşımak sektöre iletişim ve networking sağlamak amacıyla yapılan ve üç gün sürecek olan Heritage İstanbul, fuara eş zamanlı olarak düzenlenen konferansta birbirinden değerli konuşmacıları ağırlıyor. Dünyaca ünlü arkeolog, restoratör, konservatör, mimar ve müzeciler; kültür endüstrisine katkılarını hikâyeleriyle paylaşıyor.

Kültür atölyelerinin yanı sıra, kültürel miras sohbetlerinin yapıldığı, B2B buluşması için önemli bir platform olan Heritage İstanbul, sektör yönetici ve çalışanlarının, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarının, konu ile ilgili devlet kurumları yöneticilerinin, bakanlık temsilcilerinin, yerel yönetimlerin, arkeologların, mimarların, müzecilik profesyonellerinin, akademisyenlerin ve öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşiyor.

Bu yıl 4. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Heritage İstanbul Ana konuşmacıları arasında Tarihçi-Yazar İlber Ortaylı, ICOM Mısır Başkan Yardımcısı Mohamed Abd El-Maguid, Tamschick Media+Space GmbH CEO’su Marc Tamschick, Tate Museum Dijital İçerikler Direktörü Hilary Knight, Haus der Kunst Müzesi Sanatçılar Kurumu Başkanı Berkan Karpat, Expona, Museum Exhibition Network Kurucu CEO Dr. Alex Susanna gibi önemli isimler yer alıyor.

Mardin Müzesi olarak bizler de Müze Eğitim Atölyelerimiz’le 11-13 Nisan’da Heritage İstanbul’dayız. Standımıza ve atölyelerimize herkesi bekliyoruz!