anasayfa  haberler   e-posta  üye girişi  iletişim  açılış sayfası yap   sık kullanılanlara ekle
 
menu
                 
 
Okul Ziyaretleri

 

Eğitim kurumlarının, kentteki kültür ve tabiat varlıklarının önemine dair bilinç kazandırmadaki rolü çok önemlidir. Çocukların, kenti tanımaları, kentin tarihi ile ilgili bilgi sahibi olmaları, müze ve müzeciliğin önemini kavramaları açısından, eğitim kurumları ve Mardin Müzesi ile bir işbirliği yapılmıştır.

 

Bu işbirliği, Mardin’in geleceğini oluşturacak çocukların, müzede sergilenen etnografik ve arkeolojik eserleri tanıyarak geçmiş dönemler ve bugün arasında bağlantı kurabilmeleri amacıyla düzenlenmiştir. Çocuklar müzede, tarihi etkin olarak kullanabilecekleri bir ortama sahiptirler. Müze ve müzecilik ile ilgili seminerlere katılan çocuklar, bu yolla görsel, işitsel ve sözel olarak müzedeki tüm bilgilere erişme olanağına sahip olmaktadırlar.

 

Bu işbirliği; bu amaç doğrultusunda, Mardin Müzesi ile il merkezi, ilçeler ve bağlı köylerdeki okullardan müzeye ziyaretler düzenlenmektedir. Yapılan bu işbirliği çerçevesinde, öğrenciler, kenti, kent tarihi ve kenti korumanın önemini 7 bine yakın öğrenci müze ve müzecilik ile ilgili seminerler verildi.

 

Mardin Valiliği
Emniyet Müdürlüğü
Mardin MEB

Artuklu Üniversitesi

T.C.Kimlik Numarası

Askerlik Yoklaması

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Şehirler Arası Mesafe

Telefon Kodları
Pasaport Başvuru
Telefon Faturası

Vergi Borçları

Emekli Sandığı

Milli Kütüphane

Mardin Barosu

Resmi Gazete

Araç Sorgula

Uçak Kalkış-İniş
 

Copyright © 2010 MARDİN MÜZESİ . Telif Hakları MARDİN MÜZESİ' ne Aittir

TASARIM : FOV AJANS